08 May 2018 - “AzerTelecom” informasiya texnologiyaları sahəsində maarifləndirmə layihələrini dəstəkləyir
photoAzərbaycanı beynəlxalq internet şəbəkəsinə bağlayan magistral (backbone) internet provayder şirkəti “AzerTelecom” MMC-nin baş sponsorluğu və STEP Kompüter Akademiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilmiş “Golden Byte” beynəlxalq informasiya texnologiyaları müsabiqəsi başa çatıb.
“Golden Byte” beynəlxalq İT müsabiqəsinin ölkəmizdə keçirilməsinə fevral ayından start verilib və bu günə qədər iki regional yarımfinal mərhələsi baş tutub. Ölkəmizi Ukraynada, Kiyev şəhərində keçiriləcək beynəlxalq final mərhələsində təmsil edəcək qaliblərin müəyyən olunması məqsədilə yekun regional final mərhələsi isə 4 may tarixində keçirilib.
Ümumilikdə regional finalın iştirakçıları 7 nominasiya üzrə öz layihələrini təqdim ediblər və bu layihələr “AzerTelecom” şirkətinin Kommersiya məsələləri üzrə direktoru Samir Nuriyevin də tərkibində təmsil olunduğu peşəkar münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndirilib. Hər nominasiya üzrə qaliblərə və eləcə də iştirakçılara təşkilatçılar tərəfindən müvafiq sertifikatlar, müsabiqəyə dəstək verən tərəfdaşlar tərəfindən isə hədiyyələr təqdim olunub.
Tədbirdə çıxış edən “AzerTelecom” MMC-nin Satış və Partnyorların İdarə olunması üzrə direktoru Ləman Abasbəyli bildirib ki, STEP Kompüter Akademiyası tərəfindən təşkil olunan bu beynəlxalq müsabiqə innovativ ideyaların reallaşdırılması, ümumilikdə İKT sahəsində təhsilin irəli aparılması, gənclərimizin ölkəmizi xaricdə keçirilən nüfuzlu beynəlxalq müsabiqədə təmsil etmələri istiqamətində mühüm bir layihədir və “AzerTelecom” şirkəti bu müsabiqənin Azərbaycanda təşkilinə dəstək verməkdə, layihənin uğurlu şəkildə reallaşmasında maraqlıdır.
“Bu müsabiqəyə baş sponsor qismində şirkətimiz tərəfindən dəstəyin verilməsi STEP Kompüter Akademiyası ilə əməkdaşlığımız istiqamətində ilk layihəmizdir və “AzerTelecom” şirkəti olaraq bu təhsil müəssisəsi ilə birlikdə elmin, təhsilin inkişafına töhfə verə biləcək müxtəlif maarifçi xarakterli layihələrdə gələcəkdə də səmərəli şəkildə əməkdaşlıq etmək niyyətindəyik” - deyə Ləman Abasbəyli bildirib.
Qeyd edək ki, nominasiyalar üzrə layihələrin qiymətləndirilməsi və yekun mükafatlandırma mərasimində Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Bakcell AppLab İnkubasiya Mərkəzi və ölkənin İKT sektorunda fəaliyyət göstərən və müsabiqəyə dəstəkçi olan digər şirkətlərin və bir sıra media qurumlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
STEP Kompüter Akademiyası barədə:
STEP Kompüter Akademiyası 1999-cu ildən fəaliyyət göstərir və kompüter təhsili üzrə ixtisaslaşmış beynəlxalq təhsil müəssisəsidir.  Akademiya Azərbaycan da daxil olmaqla dünyanın 16 ölkəsində fəaliyyət göstərir və ümumilikdə 30 min tələbə və 85 min məzuna sahibdir.
“AzerTelecom" MMC barədə:
“AzerTelecom” MMC Azərbaycanın dinamik şəkildə inkişaf edən telekommunikasiya operatorudur. Şirkət 2008-ci ildə təsis edilib və əsas səhmdarı Azərbaycanın ilk mobil operatoru “Bakcell” şirkətidir. “AzerTelecom” şirkəti internetin topdan satışı, ayrılmış kanal xidməti, mobil və stasionar telekommunikasiya şəbəkələrində informasiyanın daşınması, beynəlxalq tranzit, SİP telefoniya, FTTx (fiber optik xətt xidməti), Data mərkəz xidmətləri, VSAT xidmətləri, Korporativ şəbəkə, Backbone xidmətləri, GSM üzərindən ayrılmış xətt, VPN (virtual şəxsi şəbəkə), lokal VoİP, DDOS hücumundan müdafiə və digər xidmətlər təqdim edir.

08 Май 2018 - AzerTelecom» поддерживает образовательные проекты в области информационных технологий
photoЗавершен конкурс международных информационных технологий «Golden Byte», проводимый благодаря генеральному спонсорству магистрального интернет-провайдера ООО «AzerTelecom», связывающего Азербайджан с международной сетью Интернет и при организационной поддержке Компьютерной Академии STEP.
Старт проведению международного конкурса информационных технологий «Golden Byte», был дан в феврале, и по сегодняшний день были проведены два полуфинальных этапа. Итоговый региональный финальный этап с целью определения победителей, которые будут представлять нашу страну на международном финальном этапе в городе Киев, в Украине, состоялся 4 мая.
В целом, участники регионального финала представили свои проекты в 7 номинациях, и эти проекты были оценены профессиональным жюри, в состав которого входил также и Самир Нуриев, Директор по Коммерческим вопросам компании «AzerTelecom». Победители по каждой номинации и участники получили сертификаты от организаторов и подарки от партнеров, которые поддерживали конкурс.
Выступившая на мероприятии Ляман Абасбейли, Директор по Продажам и Работе с Партнерами ООО «AzerTelecom» отметила, что международный конкурс, организованный Компьютерной Академией STEP, направлен на реализацию инновационных идей, продвижение образования в области информационно-коммуникационных технологий, представление нашей молодежью своей страны на престижном международном конкурсе за рубежом, и ООО «AzerTelecom» заинтересована в поддержке организации этого конкурса в Азербайджане и успешной реализации данного проекта.
«Оказание поддержки этому конкурсу со стороны нашей компании в качестве генерального спонсора - наш первый проект в направлении сотрудничества с Компьютерной Академией STEP, и наша компания намерена и в будущем эффективно сотрудничать с этим образовательным учреждением в сфере различных проектов просветительского характера, которые могут способствовать развитию науки и образования», - сказала Ляман Абасбейли.
Отметим, что в церемонии оценки и награждения проектов по номинациям приняли участие Министерство образования Азербайджанской Республики, Инкубационный Центр Bakcell AppLab, а также другие компании, работающие в сфере информационно-коммуникационных технологий страны и оказавшие содействие конкурсу.
О Компьютерной Академии STEP:
Компьютерная Академия STEP начала свою деятельность в 1999 году и является международным учебным заведением, специализирующимся в сфере компьютерного обучения. Академия работает в 16 странах мира включая Азербайджан, и насчитывает в общей сложности 30 000 студентов и 85 000 выпускников.
О компании AzerTelecom:
ООО “AzerTelecom” является динамично развивающимся телекоммуникационным оператором Азербайджана. Компания была основана в 2008 году и главным акционером телекоммуникационного провайдера является первый мобильный оператор Азербайджана - компания “Bakcell”.
«AzerTelecom» представляет такие телекоммуникационные услуги, как оптовый интернет, услуги по выделенным линиям, передача данных в сетях мобильной и фиксированной связи, международный транзит, SIP-телефония, FTTx (оптическое волокно до точки х), услуги Дата Центра, VPN (виртуальная частная сеть), услуги VSAT, Корпоративная сеть, Выделенная линия через GSM, Услуги backbone, локальный VoIP, защита от DDOS атак и т.д.