23 Noyabr 2018 - AzerTelecom “Baku Tel 2018” sərgisində iştirak edəcək
AZRT LOGOAzərbaycanı beynəlxalq internet şəbəkəsinə bağlayan magistral (backbone) internet provayder şirkəti AzerTelecom cari ilin 4-7 dekabr tarixlərində Bakıda keçiriləcək “Baku Tel 2018” 24-cü Azərbaycan Beynəlxalq Telekommunikasiya, İnnovasiya və Yüksək Texnologiyalar sərgi və konfransında iştirak edəcək.
Artıq ənənəvi olaraq hər il keçirilən “Baku Tel 2018” sərgisində şirkətin ayrıca stendlə iştirak məqsədi geniş çeşidli telekommunikasiya xidmətlərinin və həllərinin sərginin yerli və beynəlxalq iştirakçılarına təqdim edilməsidir. Sərgi çərçivəsində həmçinin müxtəlif yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələri ilə faydalı fikir və təcrübə mübadiləsinin aparılması, tərəfdaşlarla mövcud əlaqələrin daha da genişləndirilməsi və yeni biznes ələqələrin qurulması nəzərdə tutulub.
Şirkət təqdim etdiyi məhsul və həllər barədə ətraflı məlumat əldə etmək üçün bütün potensial müştəriləri və tərəfdaşları öz stendini ziyarət etməyə dəvət edir.
Qeyd edək ki, Baku Expo mərkəzində keçirilən sərgidə bu il dünyanın 20 ölkəsini təmsil edən 200-dən artıq şirkətin iştirakı gözlənilir. İştirakçıların arasında İKT şirkətləri, mobil operatorlar, rabitə operatorları, internet provayderləri, sistem inteqratorları, tanınmış brendlərin distributorları və gənc ixtiraçılar vardır. Sərgidə ABŞ, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, İtaliya, İran, Fransa, Türkiyə, Sloveniya, Xorvatiya kimi ölkələrin milli stendləri nümayiş etdiriləcək.
AzerTelecom Azərbaycanın dinamik şəkildə inkişaf edən telekommunikasiya operatorudur. Şirkət 2008-ci ildə təsis edilib və əsas səhmdarı Azərbaycanın ilk mobil operatoru “Bakcell” şirkətidir. Şirkət internetin topdan satışı, ayrılmış kanal xidməti, mobil və stasionar telekommunikasiya şəbəkələrində informasiyanın daşınması, beynəlxalq tranzit, SİP telefoniya, FTTx (fiber optik xətt xidməti), Data mərkəz xidmətləri, VSAT xidmətləri, Korporativ şəbəkə, Backbone xidmətləri, GSM üzərindən ayrılmış xətt, VPN (virtual şəxsi şəbəkə), VoİP xidməti, DDOS hücumundan müdafiə və digər xidmətlər təqdim edir.

23 November 2018 - “AzerTelecom” to participate at the “Baku Tel 2018” exhibition
AZRT LOGO“AzerTelecom” LLC, the backbone internet provider which connects Azerbaijan to the international Internet network, will participate at the “Baku Tel 2018” – 24th Azerbaijan International Telecommunications, Innovations and High Technologies Exhibition and Conference, which will be held in Baku on 4-7 of December of this year.
The aim of the company's participation with its own stand at the Baku Tel 2018 exhibition, which is organized traditionally every year is to present wide range telecommunication services and solutions to local and international exhibitors. In the frame of the exhibition it is also envisaged to share ideas and experiences with the representatives of different local and foreign companies, expand existing relationship ties with partners as well as establish new business relations.
The company invites all potential customers and partners to visit its stand to obtain relevant information about the services and solutions presented.
It should be noted that this year “Baku Tel 2018”, which will take place at Baku Expo Centre expects over 200 exhibitors from 20 countries worldwide. Among the participants in the exhibition, there are leading ICT companies, mobile operators, Internet providers, system integrators, distributors of well-known brands and young developers. The exhibition will welcome national stands of such countries as Italy, Iran, Turkey, the United Arab Emirates, the Republic of Belarus, the USA, Slovenia, France, and Croatia.
“AzerTelecom” LLC is a dynamically developing telecommunication operator of Azerbaijan. The company was established in 2008 and “Bakcell”, the first mobile operator of Azerbaijan is the main shareholder of “AzerTelecom”. The company provides wholesale internet, leased line services, mobile backhaul, international transit, SIP telephony, FTTx (Fiber-to-the-x), Data Center services, VSAT services, Corporate network, Backbone services, Leased line over GSM, VPN (Virtual Private Network), VoIP services, DDoS protection, etc.