24 Sentyabr 2018 - AzerTelecom “Türkmentel 2018” sərgisində iştirak edəcək
AZRT LOGOAzərbaycanı beynəlxalq internet şəbəkəsinə bağlayan magistral (backbone) internet provayder şirkəti AzerTelecom cari ilin 10-12 oktyabr tarixlərində Türkmənistanın Aşqabad şəhərində keçiriləcək “Türkmentel 2018” 11-ci Beynəlxalq Telekom və İT Sənayesi sərgisində təmsil olunacaq.
Şirkətin sərgidə stendlə iştirak məqsədi telekommunikasiya xidmətlərinin Türkmənistanda sərginin yerli və beynəlxalq iştirakçılarına təqdim edilməsi, onlar ilə fikir və təcrübə mübadiləsi, texnoloji yeniliklərlə tanış olmaq, eləcə də şirkətin beynəlxalq əlaqələrinin daha da genişləndirilməsidir.
Sayca 11-ci olan “Türkmentel 2018” Telekom və İT Sənayesi sərgisində bir çox yerli və xarici şirkətlərin telekommunikasiya və şəbəkə, informasiya texnologiyaları infrastrukturu və data mərkəz, telemetriya və ölçü vasitələri, rəqəmsal biznes həlləri, simsiz kommunikasiya, peşəkar audio və video yazma avadanlıqları və s. sahələrdə məhsulları təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, AzerTelecom Azərbaycanın dinamik şəkildə inkişaf edən telekommunikasiya operatorudur. Şirkət 2008-ci ildə təsis edilib və əsas səhmdarı Azərbaycanın ilk mobil operatoru “Bakcell” şirkətidir.
AzerTelecom ölkənin bütün əsas region və şəhərlərini əhatə edən şaxələnmiş və dayanıqlı fiber-optik kabel şəbəkəsinə sahibdir. Bu şəbəkə Naxçıvan Muxtar Respublikasını da əhatə edir. AzerTelecom şirkətinin beynəlxalq şəbəkəsi isə dünya üzrə bütün əsas telekommunikasiya hablarına birləşir. Şirkət internetin topdan satışı, ayrılmış kanal xidməti, mobil və stasionar telekommunikasiya şəbəkələrində informasiyanın daşınması, beynəlxalq tranzit, SİP telefoniya, FTTx (fiber optik xətt xidməti), Data mərkəz xidmətləri, VSAT xidmətləri, Korporativ şəbəkə, Backbone xidmətləri, GSM üzərindən ayrılmış xətt, VPN (virtual şəxsi şəbəkə), VoİP xidməti, DDOS hücumundan müdafiə və digər xidmətlər təqdim edir.

24 September 2018 - “AzerTelecom” to participate in the “Turkmentel 2018” exhibition
AZRT LOGO“AzerTelecom” LLC, the backbone internet provider which connects Azerbaijan to the international Internet network, will be represented in the 11th International Exhibition for Telecom and IT Industry “Turkmentel 2018”, which will be held in Ashgabat, Turkmenistan on October 10-12.
The aim of the company's participation in the exhibition with stand is to present telecommunication services to local and international exhibitors in Turkmenistan, to share ideas and experiences with them, to get acquainted with technological innovations, as well as to expand the company's international relations.
In the 11th International Exhibition for Telecom and IT Industry “Turkmentel 2018”, telecommunications and networking, information technologies infrastructure and data centers, telemetry and measuring devices, digital business solutions, wireless communications, professional audio and video recording equipment and other products of many local and international companies will be presented.
It should be mentioned that “AzerTelecom” LLC is a dynamically developing telecommunication operator of Azerbaijan. The company was established in 2008 and “Bakcell”, the first mobile operator of Azerbaijan is the main shareholder of “AzerTelecom”.
“AzerTelecom” possesses a diversified and stable fiber-optic cable network covering all the major regions and cities of the country. This network includes Nakhchivan Autonomous Republic as well. “AzerTelecom” LLC’s global network is connected to all the major telecommunication hubs worldwide. The company provides wholesale internet, leased line services, mobile backhaul, international transit, SIP telephony, FTTx (Fiber-to-the-x), Data Center services, VSAT services, Corporate network, Backbone services, Leased line over GSM, VPN (Virtual Private Network), VoIP services, DDoS protection, etc.